زندگينامه ي شهيد بهروز يحيوي

بسم الله الرحمن الرحيم
 زندگينامه ي شهيد بهروز يحيوي

شهادت عروجي است بس زيبا به درگاه رب تعالي که اين معراج وشدن ازانبياء وائمه اطهار به ما به ارث رسيده است . وبهروزيحيوي اولين لاله ي خونين بود که درگلزار انقلاب اسلامي ايران به خون نشست وگل شقايقي بود که گلهاي ديگر درپي آن روئيدند.
بهروزيحيوي درسال 1338 دراردبيل دريک خانواده اي متوسط به دنيا آمد سال اخر دبيرستان بود که با آغاز قيام مردم قم برنامه هاي وهدف زندگي او ترسيم شد که اين انتخابي بود آگاهانه فعاليتهاي تبليغاتي وفرهنگي خود را ازمحيط خانواده شروع کرد به انقلاب فرهنگي اهميت خاصي قائل بود دراوج انقلاب فعاليتهاي شهيد گسترش يافت درتمام مجالس مذهبي شرکت مي کرد وبه سخنراني وافشاگري مي پرداخت درايجاد تظاهرات واعتصابات فردي کوشا بود وجلادان رژيم منفور پهلوي درانتظارفرصتي براي به شهادت رساندن او بودند تا اينکه درنيمه شب 27 ماه رمضان 57 درتظاهرات هنگامي که درصف مقدم با صداي لااله الاالله حرکت مي کرد هدف گلوله نا جوانمردان سيه دلان قرارگرفت وبه آرزوي خود نائل گرديد وشهادت او حرکتي بود براي امت شهيد پرور امام دراردبيل.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد


 

Learn to play poker How To Play Poker and the best poker site is party poker
شهید پاریاب
Image Detail
تصاویر شهید سید...
Image Detail
تصاویر شهید سید...
Image Detail
تصاویر شهید سید...
Image Detail
تصاویر شهید سید...
Image Detail

یادداشت هفته

شهدا از نگاه  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی

ادامه مطلب...
Copyright © 2019 , ArtaData.ir. All Rights Reserved
کلیه حقوق و مطالب این سایت متعلق به بیمارستان ایثار شهید پاریاب می باشد و هر گونه اقتباس یا برداشت از آن با ذکر ماخذ بلامانع می باشد